TeleTivi.pl - Telewizja internetowa - seriale online - filmy i programy za darmo - telewizja online

Szukaj

Eurovision - Konkurs Piosenki Eurowizji

Eurovision Song Contest - Konkurs Piosenki Eurowizji - Eurowizja 2018 - Eurowizja 2017 - Eurowizja 2016 - naciśnij play, aby otworzyć stronę z nagraniami transmisji konkursu (za darmo online na komputer, smartfon i tablet)
Konkurs Piosenki Eurowizji (ang. Eurovision Song Contest, w skrócie ESC, potocznie Eurowizja) – organizowana corocznie od 1956 roku paneuropejska impreza muzyczna, w której biorą udział przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Konkurs Eurowizji został wpisany do Księgo Rekordów Guinnessa jako najdłużej transmitowany coroczny konkurs muzyczny w historii. Konkurs jest transmitowany zarówno w krajach europejskich, jak i wielu innych państwach, takich jak Argentyna, Australia, Brazylia, Chiny, Egipt, Filipiny, Hongkong, Indie, Japonia, Jordania, Kanada, Kolumbia, Korea Południowa, Meksyk, Nowa Zelandia, Portoryko, Stany Zjednoczone, Tajlandia, Tajwan, Urugwaj i Wenezuela. Od roku 2000 Eurowizja nadawana jest również przez internet.
Konkurs Piosenki Eurowizji jest widowiskiem telewizyjnym z udziałem publiczności, składa się z prezentacji na żywo utworów reprezentantów poszczególnych krajów oraz następującego po nim głosowania. Konkurs Eurowizji kończy się wręczeniem statuetki wykonawcy i autorom zwycięskiej piosenki.
Konkurs Piosenki Eurowizji w 2016 roku został zorganizowany w Sztokholmie i odbył się 10 i 12 maja (półfinały) oraz 14 maja 2016 roku (finał) w Globe Arena w Sztokholmie, a nadawany był przez Szwecką stację telewizyjną Sveriges Television (SVT).
Konkurs Piosenki Eurowizji w 2017 roku odbędzie się w Kijowie na Ukrainie. To już drugi raz Eurowizja będzie odbywać się na Ukrainie, poprzednio miało to miejsce w 2005 roku. Uroczystość Eurovision Song Contest 2017 odbędzie się w terminie od 9 do 13 maja 2017. Mówiąc dokładniej, pierwszy półfinał - 9 maja, drugi półfinał - 11 maja, oraz finał: 13 maja 2017 roku.

NACIŚNIJ PLAY, ABY OTWORZYĆ STRONĘ
Z NAGRANIAMI TRANSMISJI KONKURSU PIOSENKI EUROWIZJI
EUROWIZJA
po kliknięciu, strona otworzy się w nowym oknie

Eurovision Song Contest - Konkurs Piosenki Eurowizji - Eurowizja 2018 - Eurowizja 2017 - Eurowizja 2016 - naciśnij play, aby otworzyć stronę z nagraniami transmisji konkursu (za darmo online na komputer, smartfon i tablet)


nagrania eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2018
EUROVISION 2018


nagrania eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2017
EUROVISION 2017


nagrania eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2016
EUROVISION 2016


Na anglojęzycznej stronie
EUROVISION.TV
znajdziemy dodatkowe informacje i materiały dotyczące
Konkursu Piosenki Eurowizji