TeleTivi.pl - Telewizja internetowa - seriale online - filmy i programy za darmo - telewizja online

Szukaj

Eurovision - Konkurs Piosenki Eurowizji

Eurovision Song Contest - Konkurs Piosenki Eurowizji - Eurowizja 2017 - Eurowizja 2016 - naciśnij play, aby otworzyć stronę z nagraniami transmisji konkursu (za darmo online na komputer, smartfon i tablet)
Konkurs Piosenki Eurowizji (ang. Eurovision Song Contest, w skrócie ESC, potocznie Eurowizja) – organizowana corocznie od 1956 roku paneuropejska impreza muzyczna, w której biorą udział przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Konkurs Eurowizji został wpisany do Księgo Rekordów Guinnessa jako najdłużej transmitowany coroczny konkurs muzyczny w historii. Konkurs jest transmitowany zarówno w krajach europejskich, jak i wielu innych państwach, takich jak Argentyna, Australia, Brazylia, Chiny, Egipt, Filipiny, Hongkong, Indie, Japonia, Jordania, Kanada, Kolumbia, Korea Południowa, Meksyk, Nowa Zelandia, Portoryko, Stany Zjednoczone, Tajlandia, Tajwan, Urugwaj i Wenezuela. Od roku 2000 Eurowizja nadawana jest również przez internet.
Konkurs Piosenki Eurowizji jest widowiskiem telewizyjnym z udziałem publiczności, składa się z prezentacji na żywo utworów reprezentantów poszczególnych krajów oraz następującego po nim głosowania. Konkurs Eurowizji kończy się wręczeniem statuetki wykonawcy i autorom zwycięskiej piosenki.
Konkurs Piosenki Eurowizji w 2016 roku został zorganizowany w Sztokholmie i odbył się 10 i 12 maja (półfinały) oraz 14 maja 2016 roku (finał) w Globe Arena w Sztokholmie, a nadawany był przez Szwecką stację telewizyjną Sveriges Television (SVT).
Konkurs Piosenki Eurowizji w 2017 roku odbędzie się w Kijowie na Ukrainie. To już drugi raz Eurowizja będzie odbywać się na Ukrainie, poprzednio miało to miejsce w 2005 roku. Uroczystość Eurovision Song Contest 2017 odbędzie się w terminie od 9 do 13 maja 2017. Mówiąc dokładniej, pierwszy półfinał - 9 maja, drugi półfinał - 11 maja, oraz finał: 13 maja 2017 roku.

NACIŚNIJ PLAY, ABY OTWORZYĆ STRONĘ
Z NAGRANIAMI TRANSMISJI KONKURSU PIOSENKI EUROWIZJI
EUROWIZJA
po kliknięciu, strona otworzy się w nowym oknie

Eurovision Song Contest - Konkurs Piosenki Eurowizji - Eurowizja 2017 - Eurowizja 2016 - naciśnij play, aby otworzyć stronę z nagraniami transmisji konkursu (za darmo online na komputer, smartfon i tablet)


nagrania eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2017
EUROVISION 2017nagrania eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2016
EUROVISION 2016Na anglojęzycznej stronie
EUROVISION.TV
znajdziemy dodatkowe informacje i materiały dotyczące
Konkursu Piosenki Eurowizji