TeleTivi.pl - Telewizja internetowa - seriale online - filmy i programy za darmo - telewizja online

Szukaj

Przygody Misia Uszatka

Nowe Przygody Misia Uszatka - naciśnij play, aby otworzyć stronę z odcinkami bajki "Nowe Przygody Misia Uszatka" (odcinki online za darmo)
Nowe przygody Misia Uszatka - polski animowany serial telewizyjny dla dzieci (TVP) z 1980 roku. Główną postacią bajki "Nowe przygody Misia Uszatka" jest tytułowy Miś Uszatek. Postać ta znana była wcześniej z książek dla dzieci, powstała 6 marca 1957 roku jako dzieło pisarza Czesława Janczarskiego oraz ilustratora Zbigniewa Rychlickiego. Bajki o Misiu Uszatku były emitowane od 1975 do 1987 roku. Zdarza się i dziś znaleźć tę bajkę w ramówce którejś z polskich stacji telewizyjnych.
Główne postacie:
Miś Uszatek – pluszowy miś z oklapniętym lewym uszkiem. Zazwyczaj stateczny i odpowiedzialny, choć trafiają mu się też poczynania nieprzemyślane.
Zajączek – najlepszy przyjaciel Uszatka. Roztrzepany, impulsywny i zapominalski, nieraz popada w kłopoty przez swe gapiostwo.
Ciekawostka – pojawia się w kilku wersjach kolorystycznych (brązowy, szary, oliwkowy).
Prosiaczek – przyjaciel Uszatka i Zajączka; trochę łasuch, spokojny i przyjacielski, choć niekiedy przejawia cechy sobka, lekceważy uczucia i potrzeby innych.
Króliczki – para bliźniaków, najmłodsi bohaterowie serialu. Dziecinne i kompletnie nieodpowiedzialne, co i rusz pakują się przez swe poczynania w kłopoty.
Kot – szary kocur. Często doradza Uszatkowi, który go nie słucha i zawsze kończy się to źle. Jest mądry, przyjacielski i zawsze gotowy do pomocy, choć też trochę leniwy.
Kruczek – piesek, przyjaciel Misia Uszatka, Zajączka i Prosiaczka. Wesoły, choć zwykle zachowujący się jeszcze bardziej odpowiedzialnie od Uszatka.
Ciocia Chrum-Chrum – ciocia i opiekunka Prosiaczka, jedna z nielicznych „dorosłych” postaci w serialu.
Mama Królików – druga z „dorosłych” postaci w serialu. Zajmuje się bliźniakami – małymi króliczkami, które często przysparzają jej nie lada kłopoty.
Alina, Róża, Kajtek – trójka lalek, mieszkających opodal Uszatka, dobrze zaprzyjaźnione z Uszatkiem, Zajączkiem, Prosiaczkiem.
Sroczka – trochę złośliwa, trochę plotkarka, niekiedy występuje w roli listonosza. Często dokucza bohaterom; lubi kiedy zdarza się im coś nieprzyjemnego.
Kotka – przedszkolanka, opiekuje się bohaterami, gdy przebywają w przedszkolu. Trzecia „dorosła” postać. Rozsądna i opiekuńcza, lecz konsekwentna opiekunka.

Kliknij play, aby przejść na stronę
z listą odcinków bajki
NOWE PRZYGODY MISIA USZATKA
Nowe Przygody Misia Uszatka - naciśnij play, aby otworzyć stronę z odcinkami bajki "Nowe Przygody Misia Uszatka" (odcinki online za darmo)

lub
wybierz odcinek z listy
aby oglądać bajkę
Nowe Przygody Misia Uszatka
po kliknięciu, wybrany odcinek otworzy się w nowym oknie